×

Ваш кошик порожній

Чому так важливо придбати іригатор?

Чому так важливо придбати іригатор?
25 червня 2020 р. 16:32

Хоч би скільки говорили про важливість правильної гігієни порожнини рота, ця інформація ніколи не буває зайвою. Адже зуби – дуже важлива частина нашого організму, яка виконує не лише естетичну роль, а й важливе значення для здоров'я всього організму. Від здоров'я зубів залежить і робота важливих внутрішніх органів, таких як серце, шлунок і навіть мозок. Тому якщо ваша гігієна зубів полягає тільки в чищенні зубною щіткою та пастою двічі на день, то ця стаття призначена саме для вас: ви дізнаєтеся про те, як покращити регулярне чищення, зробивши її більш ефективною.

Отже, чищення щіткою та пастою ніхто не скасовував – це важливі предмети для здійснення гігієни, якими необхідно користуватися грамотно та регулярно. Що означає грамотно? Це означає, що чистити зуби необхідно щонайменше три хвилини, використовуючи для цього одну з існуючих методик чищення. Всі вони засновані на принципі, що зубна щітка повинна рухатися по поверхні зубів рухами, що вимітають - круговими від одного краю до іншого, зверху і знизу, з внутрішньої сторони і з зовнішньої. У жодному разі зуби не можна чистити горизонтальними рухами, які не тільки не ефективні, а й травмують ясна. Також особливо важливо вибрати якісну щітку та підходящу пасту, яка підходить вашому стану зубів. Якщо у вас слабкі, часто кровоточиві ясна, паста повинна бути спрямована на їхнє оздоровлення. Якщо ви часто страждаєте від карієсу, паста має бути протикаріозною. Але користуватися пастами з лікувальним ефектом можна лише певний час – курс, який у середньому триває місяць. Решту часу необхідно використовувати пасти для профілактики стоматологічних захворювань. Купувати і пасти, і щітки потрібно тільки в спеціалізованих магазинах.

Чи ефективна зубна щітка?
Незважаючи на те, що гігієна порожнини рота не можлива без використання цього засобу, щітка все ж таки не така всесильна, як нам би цього хотілося. Справа в тому, що навіть найякісніша, інноваційна щітка здатна очистити лише поверхню ясен від того нальоту, залишків їжі, які прилипли до зубів. Але в зубних рядах є такі місця, дістатися яких щітка не може. Навіть зубна нитка не може. Це пародонтальні кишені, це проміжки між зубами, особливо наприкінці щелепи. Їжа там залишається частіше, ніж у фронтальній частині, оскільки жуємо ми крайніми зубами. А якщо не очищати ці місця, то залишки їжі, які там залишаються, вступають у реакцію з бактеріями, які постійно живуть у нас у роті, і спільними зусиллями вони утворюють зубний наліт. Про шкоду зубного нальоту можна говорити дуже багато, але двома словами зубний наліт є причиною утворення зубного каменю, запалень ясен, руйнування зубної емалі, причиною всіх стоматологічних хвороб. Тому завдання кожного чищення не допустити утворення нальоту. А щоб наліт не мав шансів на успіх, потрібно максимально ретельно очищати порожнину рота від залишків їжі. Як це зробити, якщо щітка не на 100% ефективна?

Використовувати іригатор! Це саме той побутовий прилад, який є найефективнішим у боротьбі із зубним нальотом, залишками їжі, скупченнями слини в будь-якому важкодоступному місці, яке є в зубних рядах. Якщо ви вчасно видалятимете зубний наліт (або залишки їжі ще до його утворення) за допомогою іригатора, то він не зможе нашкодити вашим зубам. І вони завжди будуть здоровими та красивими.

Іригатор необхідно використовувати як доповнення до зубної щітки - увечері, після того, як ви почистите зуби (мінімум три хвилини), необхідно використовувати іригатор протягом 6-10 хвилин. Користуватися ним дуже просто і легко - ви просто ведете їх по зубах, від одного до іншого, так, щоб обробити кожен зуб. Прилад сам виконає всю роботу - вимиватиме за допомогою струменя води під напором все, що не повинно бути на зубах. Більш того, іригатор також виконає і такий важливий масаж ясен – для цього приладом, після того, як ви обробите всі зуби, необхідно повільно провести по поверхні ясен. Це покращить у них кровообіг і зробить їх здоровішими.

Вибираємо найефективніший іригатор
Отже, іригатор – це ваш особистий домашній стоматолог, який забезпечить запобігання найпоширенішим стоматологічним хворобам: і зубів, і ясен, і слизовій оболонці. Для цього іригатором необхідно користуватися щонайменше тричі на тиждень.

Але перед придбанням іригатора, ви повинні визначитися з тим, який саме з них є найкращою для вас пропозицією. Адже на ринку сьогодні представлені різні моделі різних виробників. Так, всі вони ефективні, але, як і всі побутові прилади, мають недоліки і переваги. Спробуємо розібратися в них. Для цього розглянемо те, що сьогодні можна придбати в нашій країні: стаціонарний вид, дорожній вигляд і той, який підключається до водопровідного крана.

Перші два різновиди працюють від зовнішніх джерел живлення: у випадку зі стаціонарним – це електрика, у дорожньому (портативному) – батареї або акумулятор. Підключається до крана працює відповідно до законів фізики, тобто від напору води із водопровідного крана. Той факт, що стаціонарний іригатор працює від електрики, визначає його недолік - ви постійно при чищенні повинні бути біля розетки. До того ж, як і у випадку з портативним, це не безпечно для користувача, оскільки прилад одночасно працює з водою та електрикою. Портативний прилад через роботу від батарейок, виробляє слабкий струмінь води, який недостатньо інтенсивний для іригації. Зате цей прилад можна брати з собою куди завгодно, щоб через певні обставини не переривати процедури іригації. Йому можна рекомендувати придбати як дорожній варіант, яким ви рідко користуватиметеся.

Тепер поговоримо про третю групу - ті іригатори, які для роботи необхідно підключати до носика крана. Ці іригатори, на відміну двох інших типів, безпечні під час роботи. До того ж мають достатню потужність для створення нудного напору води. Вони надійні – їхня конструкція не така слабка, як, наприклад, у портативного приладу. Вони коштують набагато дешевше, ніж, наприклад, стаціонарні, що ніяк не відбивається на їх якості та надійності. Найкращим серед цього типу приладів є іригатор Pecham, який сьогодні лідирує у продажу у нашій країні. Переваги цього приладу полягають у тому, що він ідеально підходить і для домашнього використання, і для подорожей: його легко перевозити, оскільки він компактний та легкий, також можна підключати до будь-якого стандартного типу крана. У нього найнадійніше складання, яке ще жодного разу не ставало причиною поломки. Цей іригатор має великий асортимент насадок, які зможуть задовольнити будь-які потреби в чищенні: для ортопедичних та ортодонтичних конструкцій, для максимального чищення, для максимально ефективного масажу.

Надалі хотілося б відзначити, що здоров'я та краса ваших зубів залежить лише від вас. Від того, наскільки правильною є ваша гігієна ротової порожнини, чи використовуєте ви для цього іригатор і чи використовуєте ви кращий іригатор, який сьогодні може запропонувати наш ринок.