×

Ваш кошик порожній

Вибираємо найкращий іригатор

Вибираємо найкращий іригатор
20 червня 2020 р. 23:21

Ми мріємо багато про що: про машину, квартиру, гармонію в сім'ї та успіхи на роботі. Також ми мріємо про здоров'я, яке б не тільки робило нас сильними та витривалими, а й гарними. Зуби, як елемент здоров'я та краси, займають дуже важливе місце у нашому організмі. І, як і у випадку з машиною та квартирою, над мрією про гарні та здорові зуби потрібно працювати, щоб вона стала реальністю.

У чому полягає турбота про зуби? Багато в чому: з гігієни, закінчуючи правильним харчуванням. Харчування дуже важливо, оскільки чим більше вуглеводів ми споживаємо, тим більше шкоди завдаємо своїм зубам. Вуглеводи є головними руйнівниками наших зубів, оскільки діють деструктивно на нашу зубну емаль. Залишки вуглеводної їжі (і це не тільки солодощі, а й фрукти, молочні продукти, хліб та інше) залишаються на наших зубах після кожного їди. В ідеалі ми повинні очистити від них наші зуби наприкінці дня до того, як ці залишки їжі стануть їжею для патогенних бактерій, які постійно живуть у нас у роті. Бактерії та їжа разом утворюють зубний наліт, який і руйнує зуби: він викликає каріозні захворювання, хвороби ясен, запалення слизової оболонки та інші стоматологічні проблеми, які можуть призвести до повної втрати зубів, якщо хвороба буде запущена.

Важливість використання іригатора
Не вживати вуглеводну їжу ми можемо, але можемо очищати наші зуби від нальоту. Звичайне очищення передбачає використання для чищення зубну щітку та пасту. Ідеальне очищення передбачає ще й використання іригатора. Щоб зрозуміти важливість іригатора, розглянемо саму чистку «під мікроскопом». Отже, наші зуби мають складну будову, яка передбачає важкодоступні місця. Це місця в куточках щелепи, а також проміжки між зубами та місця з'єднання зуба з яснами. Ці місця мають вузькі проміжки, у яких так любить застрягати їжа. Раніше нам твердили: якщо застрягла їжа між зубами – скористайтеся зубочисткою (у далекому минулому мода на зубочистки була настільки сильною, що їх виготовляли навіть із дорогоцінного каміння). Сьогодні ж стоматологія настійно рекомендує не використовувати зубочистки, оскільки вони травмують і зуби, і ясна (винятком є ​​лише спеціальні зубочистки з медичної сталі, якими все ж таки слід вміти користувати і то не варто їх використовувати часто). Тому зубочистками проблему не вирішити.

Реклама нам твердить – використовуйте зубну нитку. Але нитка також здатна травмувати і емаль, і ясна, тому її використання також має бути обмеженим. Здавалося б, залишається тільки зубна щітка, як класичний варіант для чищення зубів. Але щітка здатна очистити тільки видиму поверхню зубів, зовсім, при цьому, не очищаючи важкодоступні місця, про які йшлося раніше. Навіть найдорожча щітка з цим не впорається, навіть найякісніша та розроблена за інноваційними технологіями. Не означає, що щіткою не варто користуватися. Просто їй потрібний помічник.

І цим надійним помічником є ​​іригатор – побутовий прилад для домашнього використання, який призначений для очищення ротової порожнини від м'якого зубного нальоту та його джерела - харчових залишків. Це досягається тим, що іригація передбачає створення струменя води, який під натиском проникає у важкодоступні місця і вимиває звідти дбайливо та акуратно, але ефективно все, що там накопичилося. Більш того, для ясен вона як ніщо інше корисна - спрямовуючи струмінь води на ясна, ви здійснюєте ясна гідромасаж з метою поліпшити в них кровообіг. А покращений кровообіг у яснах – це їхнє здоров'я та сила, а здоров'я та сила ясен безпосередньо впливає на здоров'я зубів.

Якщо ви володар різних стоматологічних конструкцій, спрямованих на виправлення прикусу чи заміщення втрачених зубів, тоді проблема із залишками їжі для вас як ніколи актуальна. Для нальоту та їжі вони як магніт - під ними і на них, у місцях з'єднання з натуральними зубами накопичується максимум з того, що не повинно на них накопичуватися.

Рідини для іригації
Різні іригатори для іригації використовують різні рідини. Одні просту воду, інші – очищену, треті – спеціальні розчини. Вірніше, ви самі визначаєте якою рідиною ви користуватиметеся, але виробники кожної моделі пропонують вам варіанти. Наприклад, ті прилади, які оснащені резервуаром (стаціонарні та портативні моделі), наполягають на тому, що іригація має здійснюватися спеціальним розчином. Справа в тому, що ополіскувач - це засіб, який повинен використовуватися тільки для лікування того чи іншого захворювання. І призначати цей засіб має лише стоматолог. І користуватися ним слід суворо певний термін (максимум місяць). Якщо ви постійно використовуватимете такі засоби, ви тільки нашкодите собі - насамперед повністю знищите мікрофлору порожнини рота. Тому для іригації завжди використовуйте лише воду.

Тепер поговоримо про те, чи вона повинна бути попередньо очищеною або підійде вода з крана. Прибічники відфільтрованого варіанта скажуть – вода з-під крана небезпечна для нашого здоров'я, тому використовувати її не можна. Розумні люди скажуть у відповідь, що воду під час іригації, як і власне чищення зубів щіткою, ми не ковтаємо, тож шкоди завдати нам вона не може. А виробник іригаторів Pecham, що підключаються до водопровідного крана (що передбачає використання води з-під крана) додасть, що його прилад передбачає фільтр, який додатково очищає воду перед тим, як вона перетворюється на струмінь іригації. Тому ні про яку шкоду води з-під крана не може йтися.

Різновиди іригаторів
Якщо ми вже згадали різновиди іригаторів, то слід зазначити, що сьогодні у вас є вибір між стаціонарними, дорожніми приладами, що підключаються до крана. Перший вид працює від підключення до електромережі, другий від батарейок, третій від напору води. Стаціонарний прилад і підключається до водопровідного крана, як правило, передбачають широкий асортимент налаштувань (найбільший асортимент має виробник Pecham), портативний (дорожній) – найменшим. Стаціонарний і портативний досить громіздкі і галасливі, що підключається до крана компактний і безшумний. Перші два досить небезпечні у використанні, оскільки одночасно працюють із джерелом живлення та водою, а це може стати причиною короткого замикання. Третій повністю безпечний, оскільки працює лише з водою.

Висновок
Зваживши всі «за» та «проти» ви тепер сміливо можете зробити свій вибір і почати дбати про свої зуби з іригатором вже сьогодні!