×

Ваш кошик порожній

Засоби гігієни порожнини рота: міфи та реальність

Засоби гігієни порожнини рота: міфи та реальність
25 квітня 2020 р. 21:07

Стоматологія, як і будь-яка інша галузь медицини, сповнена міфів та таємниць, створених рекламою. Звичайний перехожий, як правило, не знає, які товари чи послуги хороші, а які ні, що йому дійсно потрібно. Реклама формує стандарти, демонструє важливість об'єкта уваги. Найчастіше сприйняття та уявлення про засоби гігієни багато в чому формується з відгуків людей, презентацій компаній-виробників про свої продукти, консультацій продавців у магазинах, статей у друкованій пресі. Але настав час розставити всі крапки над «і», а також розібратися, що зі стереотипів є реальним, а що міфом.

Вся правда про гігієну порожнини рота
Якщо запитати у 10 різних людей про те, як правильно доглядати зуби, то всі дадуть різні поради. Але єдине, що поєднає практично всю аудиторію – це страх лікування зубів у стоматолога. Тому набагато простіше, дешевше, без болю приділяти гігієні порожнини рота належну увагу щодня і звести візити до стоматолога тільки до профілактичного огляду.

Міф 1: Як правило, батьківська стандартна програма уроків гігієни в детстві зводиться до чищення зубів зубною щіткою та пастою двічі на день. Проте, як показує практика, на сьогоднішній день цього недостатньо для того, щоб ефективно очистити ротову порожнину, важкодоступні місця, міжзубні проміжки від м'якого зубного нальоту та залишків їжі. Принцип (і певною мірою міф) «чистити зуби двічі на день зубною щіткою та пастою» народився і був актуальним ще в ті часи, коли в рационі переважала тверда їжа, пережовуючи яку відбувався процес фізичного очищення зубів від м'якого зубного нальоту. Також одночасно відбувався масаж ясний.

На сьогоднішній день завдяки технічному прогресу та покращенню якості життя люди здебільшого вживають м'яку пишу. У зв'язку з цим немає природного очищення, що призводить до різних стоматологічних захворювань. Тому в обов'язковому побуті у кожного людини має бути не лише зубна щітка та паста, а й зубна нитка, ополіскувачі та іригатор. Особливо це стосується тих, хто носити зубні протези, брекети, страждає на захворювання пародонту (гінгівіт, пародонтит, пародонтоз).

Міф 2: Ще один міф стосується твердження, що всі засоби гігієни ротової порожнини є однаковими. Це зовсім не так. В умовах ринкової конкуренції та боротьби за споживача, виробник намагається якнайкраще задовольнити потреби клієнта. Багато коштів та уваги вкладається в розробку нових товарів, які важливо відрізнятись за складом та ефективності. Останнім часом на ринку засобів гігієни з огляду за порожниною рота з'являться все більше і більше якісних продуктів, здатних змінити життя на краще навіть найвибагливіших пацієнтів.

Проте, щоб зорієнтуватися в достатку товарів та правильно підібрати засоби гігієни з урахуванням індивідуальних потреб настійно рекомендуємо, проконсультуйтеся зі спеціалістом. Наприклад, для іригатора порожнини рота є можливість підібрати різні види насадок, які демонструють під час досліджень ефективності боротьби зі стоматологічними захворюваннями різний якісний рівень.

Міф 3: "Якщо зуб не болить, значить, немає проблем і нічого не треба". Профілактика завжди дешевша, швидше, без болючої, ніж лікування. Стоматологія постійно розвивається, з'являються нові засоби гігієни, які йдуть у розріз з нашими традиційними уявленнями про те, як і чим доглядати ротову порожнину. Ще якихось 50 років тому ніхто не чув про зубні нитки, а сьогодні це є загальновизнаною важливою складовою щоденного догляду за зубами. Так само праворуч і з іригатором. Незважаючи на те, що даний продукт існує вже давно в світі та його висока ефективність була доведена багатьма дослідженнями. Для українського ринку іригатор поки що залишається новинкою.

Українське суспільство на сьогоднішній день не звикло вкладати гроші у гігієну. Найбільш типовою поведінкою для людей є «гасіння пожеж». Коли порожнина рота доведена до крайнього стану та єдиною можливістю відновлення жувальної функції є встановлення дорогих штучних протезів. Тому, набагато раціональніше і економніше з будь-якої точки зору, придбати якісну та ефективну продукцію з догляду за порожниною рота, а саме іригатор, зубну нитку, обполіскувати, які допоможуть зберегти зуби та ясна здоровими протягом усієї життя.

Міф 4: «Досить чистити лише зуби». Повноцінна гігієна ротовою порожниною складається не тільки з очищення зубів, але й догляду за яснами, міжзубними проміжками, важкодоступними місцями. Важливо відзначити, що зубна щітка та нитка при неправильній техніці використання може зашкодити яснам шляхом механічного пошкодження. Особливо при регулярному нанесенні мікротравм пародонт може почати опускатися, як наслідок виникає чутливість.

Іригатор – засіб гігієни порожнини рота нового покоління, який за допомогою спрямованого потоку води безпечно механічно очистить від залишків їжі, м'якого зубного нальоту у важкодоступних місцях, а також забезпечує гідромасаж ясен.

Вся правда про іригатори
Так, безсумнівно, зубна щітка та нитка є основними засобами індивідуальної гігієни ротової порожнини. І іригатор не здатний їх замінити. Але для того, щоб під час чищення зубів досягати максимального ефекту, всі ці засоби необхідно використовувати комплексно. Особливо якщо у Вас встановлені протези, брекет-система, імплантати. Справа в тому, що на вказівних стоматологічних конструкціях накопичуються залишки їжі, які з часом ставають причиною розвитку різних захворювань: виникнення карієсу, запалення ясен, поганий запах через рот.

Міф 1: Іригатор необхідний лише певним групам людей: які страждають на захворювання пародонту, що носять брекети або тим, у кого імпланти. Це не так. Іригатор – це не тільки засіб для лікування, але й один із найефективніших засобів профілактики. Він рекомендований для використання також і людям, які не мають стоматологічних захворювань, як засіб гігієни, яке здатне забезпечити як ефективніше очищення, так і масаж ясен.

Міф 2: «Чим частіше користуватися - тим краще ефект». Це дуже поширена помилка. Іригатор, як і будь-який інший засіб гігієни, має використовуватися відповідно до стану порожнини рота. Для профілактики, як правило, іригатор рекомендується використовувати двічі на тиждень. А ось що стосується лікування, частоту використання приладу призначає стоматолог.

Міф 3: Всі іригатори однакові, а значить універсальні. Це також хибно. Кожна модель іригатора включає певні насадки, які показують більш високу ефективність під час лікування або профілактики різних стоматологічних захворювань.

Здорова усмішка – це результат зусиль, завзяття та відсутності страху перед інноваційними засобами гігієни. Такими, як іригатор. Прислухайтеся до рекомендацій фахівців, приділяйте належну увагу гігієні ротової порожнини, не заощаджуйте на якісних засобах гігієни, і ваша усмішка завжди буде здоровою і красивою!