Який іригатор вибрати?
Клінічно доведено, що щоденне чищення зубів за допомогою лише пасти та зубної щітки не є достатньою процедурою, що забезпечує якісне очищення зубів та ясен. Відомо, що частота ураження зубів карієсом або захворювань пародонту мають прямий зв'язок із рівнем гігієни ротової порожнини.
Іригатор – засіб гігієни ротової порожнини нового покоління. Він не замінює зубну щітку, тому що видаляє лише свіжий наліт, який утворюється на поверхні зубів та залишки їжі. Застарілий та пігментований наліт за допомогою іригатори прибрати неможливо, тому він є додатковим засобом гігієни.
Можна з упевненістю сказати, що іригатор це наступне покоління зубної нитки. Конкурентною перевагою, якої є не травматичне очищення важкодоступних місць, на відміну від частого неправильного використання механічного очищення за допомогою зубної нитки, результатом якого є травмування ясен та виникнення чутливості в пришийковій частині зубів.
Принцип роботи іригаторів – під впливом певного тиску струменя води вимиваються залишки їжі та м'який зубний наліт з міжзубних проміжків та важкодоступних місць, також промиваються пародонтальні кишені, оголені частини шийок зубів, виробляється гідромасаж ясен, що стимулює кровообіг .
Важливо, що виробники іригаторів будь-яких марок рекомендують використовувати звичайну фільтровану воду для іригації ротової порожнини. Клінічно доведено, що використання різних концентратів для іригатора не впливає на оздоровлюючий ефект, не є необхідним і може скоротити термін служби іригатора.
Показання до застосування
- Зменшує ймовірність утворення бактеріального нальоту
- Підвищує ефективність чищення зубів, що знижує ймовірність захворювання на карієс.
- профілактика захворювань пародонту (ясен): гінгівіт, пародонтит, пародонтоз, кровоточивість ясен.
- допомагає вагітним жінкам зберегти здоров'я ясен, допомагає запобігти розвитку так званого «гінгівіту вагітних»
- покращує кровотік у яснах у людей із цукровим діабетом
- профілактика захворювання ясен у курців
- ефективно очищає брекет-системи, зубні протези, коронки, мости.
- забезпечує хорошу гігієну ротової порожнини критичну в період встановлення імплантатів.
Єдине протипоказання - це захворювання тканин пародонту в гострій стадії і діти до шкільного віку після того, як вони не мають достатньо мануальними навичками.
Механізм чищення іригатором ротової порожнини
Необхідно розмістити наконечник під прямим кутом до зуба в ротовій порожнині, трохи нахилитися над умивальником, включити і відрегулювати потужність і температуру водного струменя, пересувати плавно наконечником від однієї поверхні зуба до іншої протягом 5 – 10 секунд. Таким чином, відбувається очищення міжзубних проміжків очищення слизової порожнини рота та відповідно очищення від залишків їжі та залишків м'якого зубного нальоту.
Частоту використання та потужність напору води іригатора необхідно узгодити зі стоматологом, який достовірно бачить клінічну картину.
Принцип відбіру
У всіх типів іригаторів є свої переваги та недоліки, як і у всіх приладів. Відповісти на питання, який найкраще вибрати саме Вам можна лише чітко визначивши, які завдання має виконувати прилад:
1) де Ви користуватиметеся іригатором? Чи достатньо місця у ванні та чи є розетка?
2) Чи часто Ви подорожуєте? Якщо так, то прилад має бути не громіздким.
3) скільки людей використовуватиме іригатор? Це допоможе Вам визначити потрібну кількість насадок у наборі.
4) які саме насадки потрібні Вам? Це допоможе Вам визначитися з комплектацією приладу і не купувати те, чим Ви не користуватиметеся.
Види іригаторів представлені на Українському ринку
Іригатор, що підключається до водопроводу. Наприклад, Sowash
- працює без електрики та батарейок
- маленький та компактний, не займає місце у ванні
- безшумний
- можливість регулювання напору струменя та температури води
- Автоматичний контроль тиску напору води (запатентована система)
- 4 види насадок (залежно від комплектації): для очищення важкодоступних місць, профілактики захворювання пародонту, насадка зубна щітка + іригатор, ортодонтична (йоршик + іригатор)
Іригатор стаціонарний, підключається до мережі Pecham (Україна), Sport-Elec (Франція), Oral-B (Китай), WaterPik (Китай)
- Великий за розмірами (у деяких моделях є можливість кріплення до стіни)
- галасливий, створює напір води мотор
- можливість варіювати потужність струменя
- в залежності від моделі різні режими роботи
- Великий резервуар для води, є можливість змішувати рідину з водою.
- 4 насадки, як правило, однотипні для всіх членів сім'ї (залежить від комплектації конкретного іригатора)
Іригатор портативний (дорожній). Наприклад, Pecham (Україна), RISUN (Китай), WaterPik (Китай)
- працює від акумулятора або батарейок
- можливість варіювати потужність струменя
- невеликий за розмірами, компактний
- Резервуар для рідини невеликий, вистачає, як правило, для чищення однієї щелепи. Клінічно доведено, що використання різних концентратів для іригатора не впливає на оздоровлюючий ефект, не є необхідним і може скоротити термін служби іригатора.
- неможливість варіювати корпусом іригатора під час застосування, піднімаючи іригатор догори дном, рідина не надходить у насос.
Застосування іригатора ротової порожнини знижує ризик виникнення стоматологічних захворювань, зменшує утворення бактеріального нальоту, стимулює роботу ясен, стимулює кровообіг і тим самим допомагає домогтися зменшення запалення в порожнині рота.
Використовуючи іригатор лише кілька разів на тиждень, Ви побачите та відчуєте результат негайно!